Śląski Konwent Regionalny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 października 2017

Stowarzyszenie Yava wraz z Partnerami mają zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Śląskim Konwencie Regionalnym, który odbędzie się w dniu 13.10.2017 r. o godz. 9.15 w Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, ul. Waszyngtona 4/8.

Jest to wydarzenie przygotowujące do III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, które odbędzie się w dniu 25.10.2017 roku w Warszawie. Poprzedzą go Konwenty regionalne w wielu miastach w Polsce (m.in: Warszawa, Poznań, Białystok, Lublin, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Opole, Ostróda, Rzeszów, Częstochowa, Szczecin, Toruń),

Celem III Kongresu jest wypracowanie:
1. Priorytetów Strategii na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
2. Założeń dla ustaw wdrażających nowy system wsparcia.
 
Podczas Konwentów odbędą się konsultacje i dyskusja nad powyższymi priorytetami i założeniami.
Udział w Śląskim Konwencie Osób z Niepełnosprawnościami w Częstochowie, to okazja do wymiany poglądów, zgłaszania problemów dotyczących osób z niepełnosprawnościami – zwłaszcza w zakresie rehabilitacji Seniorów i wsparcia ich otoczenia w naszym mieście i regionie, lecz również współtworzenia ogólnopolskiej strategii wspierania osób z niepełnosprawnościami.
 
Dlaczego warto przyjść na Konwent w Częstochowie 13.10.2017 oraz na III Kongres w Warszawie?
Bo każdy z nas będzie kiedyś seniorem, więc robimy to dla siebie! Bo jeśli nie będziemy mówić o swoich sprawach, nikt nie zrobi tego za nas!
Bo obecne w życiu publicznym osoby z niepełnosprawnościami można policzyć na palcach jednej ręki!
Bo wyjście z domu i dotarcie do sklepu, kina, urzędu, a nawet skorzystanie ze strony w Internecie jest często utrudnione lub niemożliwe!
Bo rodziny zostawione same sobie popadają w coraz większe problemy! Bo potrzebujemy solidarności we własnym środowisku! Bo Kongres może być początkiem zmiany społecznej!
Zapraszamy do uczestnictwa!
Miejsce spotkania będzie dostępne dla osób mających trudności z poruszaniem się. Zapewniamy tłumacza polskiego języka migowego i pętlę indukcyjną. Udział w Konwencie jest bezpłatny.
 
Z wyrazami szacunku Monika Podgórska Prezes Stowarzyszenia YAVA

Galeria

  • Powiększ zdjęcie